Według danych najstarszej pracowni badań społecznych GUS z 2016 roku, prawie każdy Polak posiada telewizor w swoim gospodarstwie domowym jest to (96,8%).

Chętnie korzystamy z telewizji naziemnej, która po zmianie technologi nadawania obecnie oferuje sporą paczkę programową za cenę abonamentu radiowo-telewizyjnego.  Najpopularniejsza technologia jednak HFBC która dzięki znacznemu rozwojowi technologicznemu daje o wiele więcej możliwości niż tradycyjne znane bardzo dobrze łącza miedziane.

Prym wiedzie telewizja satelitarna i kablowa, której używa (lub posiada sprzęt do jej odbioru) aż 65,5% gospodarstw domowych.

struktura transmisji hfbc

Oferty telewizji kablowej są bardzo korzystne, gdyż wraz usługą Internetu i telefonii tworzą atrakcyjne cenowo „paczki”. Zastanawiasz się czy skorzystać z usług operatora sieci kablowej? Poniżej znajdziesz kilka przydatnych informacji o tym, czym jest telewizja kablowa, jak działa oraz jakich kosztów, związanych z jej użytkowaniem można się spodziewać.

Jeśli potrzebujesz porady na temat jak wybrać najlepszy pakiet internetowy, telewizyjny lub telefoniczny, zadzwoń do mnie bym mógł zaproponować ci najlepszą opcje dostosowaną do Twoich potrzeb.

Jak działa nowoczesna telewizja kablowa oparta o technologia HFBC?

Usługa Telewizji kablowej, to znaczące ułatwienie dla użytkowników urządzeń telewizyjnych, skupiające w jednym kablu wiele mediów. Na początku swojej świetności czyli w latach siedemdziesiątych były to wyłącznie kanały telewizyjne odbierane z anten zamontowanych na budynku i zwane AZART.

AZART (Abonencki Zestaw Anten Radiowo-Telewizyjnych lub Abonencka Zbiorcza Antena Radiowo-Telewizyjna), instalacja zbiorcza – system dystrybucji sygnału radia i telewizji w budynkach, gdzie używanych jest wiele odbiorników. Rozpowszechniony jest w szczególności w blokach mieszkalnych, dawniej również w szkołach.

Rozłożenie okablowania azart

AZART zdobył dużą popularność i był silnie rozwijany pod koniec XX wieku. Na dachu budynku montowano instalację antenową do odbioru programów TVP1 i TVP2 (później regionalnych TVP i prywatnych), nadawanych w paśmie VHF lub UHF, oraz radia UKF z lokalnych nadajników. Sygnał był wzmacniany, w większości przypadków przenoszony na częstotliwości pasma VHF oraz rozprowadzany do gniazd antenowych w mieszkaniach.

Po pojawieniu się telewizji kablowych, w przypadku wielu instalacji tego typu zaprzestano ich konserwacji. Obecnie są one w złym stanie technicznym lub zostały zlikwidowane. W innych przypadkach sieci AZART-u zostały podłączone do infrastruktury operatorów kablowych i udostępniono w nich pakiety zawierające kanały, które można odebrać za pomocą telewizji naziemnej.

Ze względu na zastosowane przemienniki kanałowe, wiele AZART-ów wymaga obecnie modernizacji, aby umożliwić odbiór cyfrowej telewizji naziemnej, która od lipca 2013 w pełni zastąpiła naziemną telewizję analogową.

Współczesne instalacje zbiorcze buduje się w oparciu o multiswitche, które umożliwiają również wprowadzenie sygnału telewizji satelitarnej.

Rozwój technologiczny i zwiększenie wygody abonentów to zwiększenie oferty.

Potocznie nazywana kablówką pojawiła się w Polsce już na początku lat 70., przy czym jej gwałtowny rozwój nastąpił dopiero w latach 90.

Ten typ telewizji opiera się na technologii HFC (hybrid fibre-coaxial), która wykorzystuje medium światłowodowe i koncentryczny kabel sygnałowy. Droga, jaką musi pokonać sygnał jest dość długa. Zanim w odbiorniku pojawi się pożądany program, sygnał przekazywany jest z głównej stacji czołowej do stacji regionalnych, następnie poprzez koncentrator dociera do sieci koncentrycznej (magistralnej oraz dystrybucyjnej) i finalnie do sieci budynkowej. Obecnie, ze względu na znaczny postęp technologiczny, światłowód coraz częściej doprowadzany jest bezpośrednio do domu lub mieszkania abonenta. Dzięki temu można cieszyć się dużym zróżnicowaniem oferty telewizyjnej oraz szybszą prędkością łączy internetowych. Ponadto, każdy, kto chce podłączyć swój odbiornik do sieci telewizji kablowej, musi zezwolić usługodawcy na zamontowanie gniazda abonenckiego, które umożliwi dotarcie sygnału do odbiornika TV.

Jeśli potrzebujesz szybkiego internetu do swojego domu lub biura, zapraszam cię do skontaktowania ze mną bym mógł ci dobrać najlepszą opcje do twoich potrzeb. Może,y rozmawiać o pakiecie telewizyjnym oraz internetowym do 500 mega bajtów, dodatkowo jeśli potrzebujesz dużo rozmawiać to docenisz telefon stacjonarny bez ograniczeń ilości rozmów.

Dlaczego warto korzystać z nowoczesnej oferty opartej na technologi HFBC ?

Oferta usługi, przygotowywane przez sieci hfbc to z reguły zestaw,internetu, telewizji oraz usługi telefonu, które razem zaspokajają całość potrzeb multimedialnych w domu oraz biurze.

Przykładowo obecnie w mojej dyspozycji (2017) jest aktualna oferta operatora UPC w której do Internetu 500 Mbit w pakiecie jest 152 kanały telewizji w tym (96HD)

Zadzwoń już teraz by korzystać z szybkiego internetu już na drugi dzień.

Dlaczego oferuje właśnie ten pakiet usług operatora UPS?

Zakres oferty firmy i zasięg ogólnopolski powoduje że, moja oferta dociera do praktycznie każdego wielkiego miasta w Polsce z ofertą szybkiego Internetu oraz pakietem telewizji z 152 kanałów. Dodatkowo patrząc na planowany rozwój zasobów i wykupywanie kolejnych sieci w mniejszych miastach to pozwala mi działać dla dużego partnera.

A co ty zyskujesz jako klient?

To sieć która daje najwyższą jakość oraz pakiet usług które mogą być opłacane na jednym rachunku. W takim przypadku, zwykle płaci się jeden rachunek za wszystkie usługi, a dodatkowo nie trzeba podpisywać osobnych umów za każde medium.

Jeżeli nie chcesz skorzystać z pakietu telewizji z Internetem lub telefonią, możesz z łatwością skorzystać wyłącznie usług telewizyjnych.

 

Nie jestem w stanie przytoczyć konkretnej ceny ale, zapewniam cię że jakość usług i jakość przewyższa zdecydowanie średnią krajową. Operatorzy oferują pakiety o różnej rozpiętości cenowej, dzięki czemu każdy może wybrać coś odpowiedniego do swoich możliwości finansowych. Im droższy pakiet, tym większa liczba dostępnych kanałów, jednak nie jest to jedyny wybór.

Abonenci mogą także wybierać telewizyjne pakiety tematyczne, dzięki czemu w ich odbiornikach pojawią się przede wszystkim kanały, które najlepiej wpisują się w ich zainteresowania.

Ciekawym rozwiązaniem  jest opcja multiroom, która w ramach jednej opłaty abonamentowej pozwala oglądać różne kanały w kilku pomieszczeniach jednocześnie.

Co najbardziej spodobało ci się z mojej propozycji? Czy telewizja kablowa, internet stacjonarny a może bez limitowy telefon stacjonarny.

W najbliższym czasie będą dostępne również usługi telefoniczne mobilne, co jeszcze bardziej uatrakcyjni ofertę moją oraz tego operatora telekomunikacyjnego.

Zapraszam cię do kontaktu telefonicznego dzięki któremu Oferownik marketingowy bedzie mógł Ci pomóc wybrać najlepszą opcje.

 

%d bloggers like this: