Jak tylko zyskałem dostęp do internetu to pamiętałem że, fascynowała mnie ta cała technologia i chciałem z niej korzystać jak najwięcej. Hosting nie był pierwszym moim celem bo byłem już zarejestrowany na pierwszym polskim portalu by posiadać konto pocztowe, a przy okazji komunikator internetowy oraz dostęp do czatu publicznego oraz do forum na którym można było wymieniać poglądy czy reklamować usługi.

Tak też dowiedziałem się o możliwości publikowania treści w internecie.  Straszne to proste się wydawało, ale pisanie skutecznie umożliwiało dotarcie do zainteresowanych podobną tematyką.

Co jednak jeśli będę potrzebował własnego adresu witryny, dzięki któremu za każdym razem gdy ktoś wpiszę moją unikalną nazwę, będzie miał możliwość przybliżenia sobie mojej propozycji.

 

serwis umożliwiający bezpłatnie utrzymywanie własnych treści w internecie pod stałym adresem

serwis umożliwiający bezpłatnie utrzymywanie własnych treści w internecie pod stałym adresem

Wtedy uczestnicząc w społecznościach forumowych dowiedziałem się o możliwości skorzystania z bezpłatnej usługi zwanej hostingiem internetowym. Super pomyślałem bo dobrze jest popróbować jak to w ogóle działa i najważniejsze sprawdzić o co chodzi.

oferta firmy prv, prowadzącej usługi oraz bezpłatne usługi utrzymania stron w sieci

W 1994 roku kiedy po raz pierwszy zacząłem dysponować komputerem podłączonym do sieci internet nie natrafiłem na poradnik który by mnie poprowadził krok po kroku co i jak zrobić by zaistnieć w sieci. Miałem do dyspozycji moje ulubione forum internetowe oraz wielką chęć odnalezienia różnych ciekawostek internetowych, których jeszcze nie wiedziałem jak wykorzystać.

Nie jestem pewien czy propozycja firmy PIno z jej serwisem PRV.pl była pierwsza, ale napewno jedna z pierwszych stron internetowych którą dostrzegłem.

Trzeba było ręcznie wybrać połączenie nowego serwisu internetowego z bazą danych, oraz zainstalować stosowny zestaw paczek na serwerze.

Dzisiaj jest dużo więcej ułatwień które sprawiają że, posiadanie własnej serwisu www od strony technicznej jest dużo łatwiejsze.

Potem był czas kiedy poznałem internetową pocztę gmail wtedy otworzyły się przede mną możliwości  korporacji założonej przez amerykanina i rosjanina. A najbardziej mnie zainteresował

system blogowy blogspot.com który jeszcze bardziej usprawnił wszelkie zabawy w internecie.

Jak przeglądam teraz wszystkie moje pomysły na uruchomienie strony czy bloga internetowego to naprawdę, lista jest długa. Jednym z kilku blogów które utrzymuje do dnia dzisiejszego jest blog założony przy okazji prowadzenia spotkań komputerowych dla seniorów, o intrygującej nazwie KOMPUTER NIE GRYZIE

Ilość i wartość tekstów na dzień dzisiejszy wydaje się na tyle duża że regularnie jest komentowany przez osoby zajmujące się pozycjonowanie swoich serwisów, ze względu na możliwość pozostawienia w komentarzy adresu do swojej witryny.

Dzieje się tak ponieważ blog ten jest wysoko w wynikach wyszukiwania, gdy wpiszemy „komputer nie gryzie”. Jest to wynik dużej ilości pracy wrzuconej by napisać kilka punków podsumowań z moich lekcji oraz by zebrać ważne informacje potrzebne do życia każdemu z seniorów.

Kolejnym narzędziem do publikowania treści  które poznałem wordpress.com, z którego korzystam do dziś ale w wersji zainstalowanej na własnym serwerze i prywatnej domenie internetowej.

To bardzo ciekawa propozycja witryny której fizyczna lokalizacja to USA. Obecnie to praktycznie bez różnicy, jednak dziesięć lat temu powodowało to że czas otworzenia takiej strony Internetowej był zdecydowanie dłuższy, a każde przełączenie się na inną podstronę było przedłużające się.  Obecnie uważam że, nie ma to żadnego znaczenia bo prędkości są porównywalne z serwerami ulokowanymi w Europie czy Polsce.

Jeśli chodzi o hosting to bez problemu polecam uruchomienie dla potrzeb osoby prywatnej lub małej firmy. Jednak tam gdzie trzeba uzyskać dużą pewność raczej bym odradzał jako główną usługę użytkować darmową usługę, która z zasady ma ograniczenia i może zostać ograniczona w momęcie gdy zostanie mocniej ograniczona przez użytkowników.

 

Innym ważnym elementem strony jest unikalna nazwa tu nazywana domeną internetową. Jak widać powyżej są oferty które zawierają możliwość skorzystania przez rok z darmowej rejestracji co daje duże możliwości ale też ryzyko które należy rozważyć. Bo po roku użytkowania domeny trzeba będzie opłacić odnowienie i będzie ono zdecydowanie droższe niż gdybyśmy wykupili domenę odrazu bez promocji.

Ja osobiście darmowy hosting stosuje jako uzupełnienie własnej domeny i hostingu wykupionego w dość dobrej i znanej serwerowni.  Powodów jest wiele, najważniejszy to  unikalna nazwa która jest w całości przeze mnie zajęta w internecie i prowadzi zawsze do mojej osoby.

Jeśli potrzebujesz podpowiedzi w tym jakiego hostingu używać, zapraszam cię do kontaktu, możesz skorzystać z zakładki lub telefonu.